Lazerle Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatına Estetik Çözüm

Lazer ile göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile estetik çözüm nasıl veya nerede yapılırdan çok hangi doktor yapmalı belki de en çok sorulması gereken soru olabilir. Estetik International ile yaptığımız görüşme de göz kapağı estetiği nedir, nasıl yapılmalıdır, lazerle mi yoksa klasik yöntemler mi sorularına yanıtlar aldık ve bu makale de sizlerle paylaşmak istedik.

Göz Kapağı Estetiği bireyin kendine güveninden sosyal hayatına yansımasına kadar oldukça geniş yelpazede karşılık bulabiliyor. Öyle ki kişinin bazı durumlar da öz güvenine olumsuz yansımalar iş hayatını dahi etkileyebiliyor.

göz kapağı düşüklüğü ameliyatı öncesi sonrası

Göz Kapağı Estetiğinde lazer kullanımı ile klasik ameliyatlar da yaşanan bir çok sorunun ötesine geçebilme şansının olması son dönemlerde oldukça tercih edilen yöntemler arasına girmiş durumda.

Alınan sonuçların da gösterdiği gibi bu yöndeki taleplerin artması bize bu yöntemin başarısını da gösteriyor desek sanırım yanılmış olmayız.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatına Farklı Bakış Açıları

Klasik Yöntem

Göz Kapağı Estetiğinde klasik yöntemlerin kullanımı yani neşter ile yapılan göz kapağını açıp kapamaya yarayan kasın çıkartılıp işlem yapılması oldukça kanamalı olabilmektedir. Elbette bu klasik yöntem ile ağrı morarma gibi ameliyat sonrası durumlar normal karşılanabilir. 

Klasik göz kapağı estetiğinde ilk akla gelen fazla derinin kesilip alınması olarak görülür fakat bu tam manası ile doğru değildir. Fıtıklaşan fazla yağın alınması veya bu fazla yağın yayılması gerekebilir.  Bir çok kişinin üst göz kapağının düşük olmasına olan hassasiyeti aşağıdaki aşırı torbalanmanın görülmesine engel olabilir. Oysa ki olması gereken müdahale öncesi hem üst, hem alt tarafa olacak eşit bakış açısıdır.

Böylece göz altı torbaları da bakış estetiğinizi etkilediğinden kapsamlı bir çözüm geliştirilebilir. Göz altı torbalarına yaklaşım da oldukça risklidir. Çok hassas olan bu bölgeye klasik yöntemlerin dışında ileri teknolojik yöntemler ile yaklaşmak gerekebilir.

Lazer Yöntemi

Gelişen teknolojiyi özellikle tıp dünyası yakından takip ediliyor. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatında lazerin kullanılması zor ve kanlı geçen klasik yönteme alternatif olarak geliştirilen ve kullanılan farklı bir yöntemdir.

Lazer ile göz kapağı estetiği klasik yönteme nazaranla morarmanın kanamanın daha az olduğu hızlı ve kesin çözümler üretilebilen ama ayrı bir uzmanlıkta gerektiren göz kapağı estetiği yöntemlerinden biridir.

Sadece lazer ışığı kullanılarak göz kapağı kasından bir çıkarım yapmaksızın sadece belirli bir seviye de kasın sıkılaşması sağlanarak oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu yöntemin çokça tercih edilmesindeki sebeplerin başında da bu nedenler gelmektedir.

Estetik International'ın Göz Kapağı Estetiğine Yaklaşımı Nasıl?

Göz ve çevresinin bütün olarak ele alınması en göz çarpan detaylardan ilki. Eğer hastanın göz kapağın düşüklüğü görüşünü bozuyorsa ilk etapta lazer ile üst göz kapağına müdahale ediliyor. Bu ilk aşama da hastanın görmesindeki sıkıntı ortadan kaldırılmakla kalmaz ayrıca daha genç bir görünüşte kendisine kazandırılır.

Hastalarının göz altı torbaları göz kapağını aşağı yönde çekmesi söz konusu ise bu noktaya da lazer ile müdahale edilerek göz altı torbalarındaki yağ beelerinin buharlaştırılarak yok etmeyi tercih ediyorlar, çünkü bu nokta kesilerin en zor iyileşme gösterdiği alandır, klasik yöntemler ile müdahale etmeyi tercih etmiyorlar. Bu işlemi yaparken göz kapağı kirpik altından mikro girişler ile çalışıyorlar böylece morarma veya kızarıklık sorunu yaşamadan çözüm üretebiliyorlar.

Elbette bazı durumlar da hastanın göz çevresi sorunları içerisinde kaş düşüklüğü gibi sorunların da olması karşılaşılan sorunlardan oluyor. Bu ve benzeri durumlarda ise Estetik International'ın yaklaşımı ip ile içeriden kaşın yukarı doğru istenilen kıvam da asılması işlemi uygun görülmektedir.

Bir diğer yaşanabilen sorun ise yıllar içerisinde yer çekimine yenik düşen yanakların göz kapağına olan etkisine bulunan çözümdür. Sarkık yanakların göz çevresine etkisine karşı gelmek için Op.Dr. Bülent Cihantimur'un geliştirdiği Cihantimur Yağ Transferi ile çözüm mümkün olmaktadır.

Tüm bu yaklaşımlar sayesinde hastalarının 3 ila 4 gün içerisinde toparlanarak çok daha genç bir göz çevresi görünümü ile hayatlarına devam ettiklerini söylüyorlar.

Bu operasyonların kesi olmaksızın yapılmasının avantaj olduğunu vurgulamaları da oldukça dikkat çekici ve tercih sebebi oluyor.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatını lazer vasıtası ile kesisiz kansız ve minimum düzeyde hata morluksuz olarak atlatabilmek elbete büyük avantaj. Oldukça hassas ve iyileşmelerin uzun sürdüğü bu alanda yapılacak estetik operasyonların minimum hasar ile müdehale edilmesi gerekliliği kesinlikle tartışılmaz bir durum.

İnternette bazı tasvip edilmeyen yöntemlere şahit oluyoruz biraz da bunlardan bahsetmek istiyorum sizlere.

Bize sorulan soruların en başında şu başlıklar yer alıyor

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatını SGK Karşılıyor mu?

Evet belli bir yöntem ve kısmını karşılıyor bu yöntem kişinin sarkan göz kapağı derisinin belirli oranda alınması gibi bir durumdur. Maalesef bu yöntem ile karşılaşabileceğiniz sorunlardan yukarıda detaylıca bahsetmiştik. Kanlı olması ağrı ve morlukların olması ve göz estetiğinin göz çevresi ile birlikte ele alınması gereklidir. Bunun için kapsamlı bir muayene ve lazer ile müdahale yöntemleri tercih edilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Riskleri Göz Ardı Edilmemelidir

Doğru tecrübeli bir doktorun seçilmesi en önemli noktadır. Estetik operasyonun genel sağlık koşullarınızın göz önünde bulundurularak kapsamlı ve teknolojik bakımdan ileride bir merkez de ya da hastane de yapılması önem ile dile getirilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatlarında Farklılıklar Oluyor

Örneğin SGK ile yapılan ameliyatlar ile ileri teknoloji ve yöntemlerin uygulanması arasında farklılıklar oluyor. Elbette bu farklılık sebepleri bellidir. Eğer siz kansız bir operasyon olsun, göz çevreme dikkat edilsin, bakış estetiğim korunsun bakışımda ifadem de sorunlar olmasın, insanlar bir garip baktığımı düşünmesin elbette bunu ben de görmeyeyim der ve oldukça komplike düşünmeniz gereken bir konuya bu şekilde özen gösterirseniz, elbette ki doğru olan da budur o zaman SGK ile özel sektör arasındaki fiyatları haklı bulursunuz.

Göz kapağı estetiği SGK ile de elbette yapılabilir bu sizin tam olarak ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir. Dikkat etmeniz gereken noktalara hassasiyet göstermenizi size önemle tavsiye ediyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Yaptıran Bazı Ünlülerin Fotoğraflarını Sizlerle Paylaşmak İstedik

işte sizlere göz kapağı estetiği yaptıran ünlüler ve öncesi sonrası fotoğraflarındaki farklar

 göz kapağı estetiği lazerle estetik international  

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.