Göz Kapağı Estetiği Kaş Kaldırma Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Kal Kaldırma EstetiğiGöz estetiği, göz çevresini oluşturan farklı unsurların doğal uyumu ve ahengini içermektedir.  Göz estetiğini oluşturan temel aktörler, gözün yapısal durumu yani şekli, üst ve alt göz kapakları, kaşların şekli ve pozisyonu, elmacık bölgesi ve şakakların durumu.  Bütün bu unsurların birinde başlayan bozulma zamanla göz çevresindeki diğer bölgeleri de olumsuz etkilemektedir. 

Göz estetiği birçok nedene bağlı olarak bozulmaktadır. Kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun bir yüz ifadesine büründüren bu deformasyonların nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

•Genetik yatkınlık

•Yaşlanma

•Sigara, alkol kullanımı, uyku düzensizliği gibi çevresel faktörler

•Göz çevresini olumsuz etkileyen birtakım kazalar

•Doğuştan gelen nedenler

•Aşırı duygusal kişiliğe sahip olmak, sık ağlama

•Yer çekimi

Göz çevresinde oluşan ve göz estetiğinin bozulmasına neden olan bölgelerdeki deformasyonların tedavileri cerrahi işlemlerle etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu cerrahi işlemler şunlardır:

Göz kapağı estetiği 

Göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapağındaki bozulmaları ortadan kaldırmak amacıyla yapılmaktadır. Yetişkinlerde olduğu gibi doğuştan oluşmuşsa bebek ve çocuklarda da yapılabilen günübirlik cerrahi bir işlemdir. Sonuçları oldukça etkileyici bir gençleştirme operasyonudur. Alt ve üst göz kapaklarında sarkmaya neden olan yağ, deri ve kas dokusu alınarak göz kapakları estetik ve doğal ölçülerine getirilir. Her işlem ayrı ayrı 40’ar dakika sürer. Göz kapağı estetiğiyle yaşlı ve yorgun göz algısı ortadan kaldırılır. Hasta, gergin, toparlanmış üst göz kapağı ve torbalardan arındırılmış gergin göz altı bölgesine kavuşur. 

Kaş kaldırma estetiği 

Duygularımızı kaş hareketlerimizle yoğun bir şekilde ifade ederiz. Kaşın şekli ve pozisyonunun göz şekli ve pozisyonuyla uyum içinde olması estetik açıdan çok önemlidir. Yapısal ve yaşlanmayla birlikte kaşın şeklinin ve konumunun değişerek gözün üzerine yığılması, üst göz kapağı deformasyonlarına da yol açmaktadır. Kaş, güçlü ya da zayıf bir yüz ifadesi oluşumunda etkili bir göz çevresi bölgesidir. İç tarafı burnun üst yan kısmında başlayan ortası hafif kalkık, dış tarafı biraz yukarı doğru konumlanmış bir kaş yapısı enerji dolu ve genç bir yüz izlenimi sağlamaktadır. Kaş kaldırma estetiği  askılama, endoskopik kaş kaldırma, germe şeklindeki cerrahi yöntemler ve botoks uygulamasıyla gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında kolayca yapılabilen bir işlemdir.

Badem göz estetiği

Anadolu’da yaşayan insanların göz yapısı incelendiğinde, dış kenarlarının genellikle aşağı doğru olduğu görülür. Ağlayan, bakışları sönük bir bakış ve göz yapısını beraberinde getiren bu göz yapısını çekik ve badem göz formuna sokmak için badem göz estetiğini gerçekleştiriyoruz.  30 dakikada, kalıcı ve etkileyici sonuçların elde edildiği bu mini cerrahi operasyon lokal anestezi altında iz bırakılmadan yapılmaktadır. Her kadının arzu ettiği ve bilimsel güzel göz tarifine uyan çekik badem gözler ortaya çıkarılmaktadır. 

Şakak germe ameliyatı

Şakak germe işlemi genellikle 40’lı yaşlardan sonra yapılan cerrahi bir operasyondur. Yaşlanmayla birlikte şakaklardaki deri kalitesinin bozulması, kırışması ve göz kaş kenarlarına yığılmasıyla kendini göstermektedir. Bu da yaşlı bir yüz ifadesini güçlendirmektedir.  Tedavisi germe ya da askılama yöntemlerinden biri seçilerek yapılır. Yarım saat ile 1 saat içinde tamamlanır. Fazla deri alınarak şakaklar gergin bir hale getirilir, genç bir görünüme kavuşturulur. Gergin şakakların göz ve kaş estetiğine de önemli katkısı vardır. 

Elmacık estetiği 

Elmacık bölgesine estetik görünüm veren kemik yapısından ziyade üzerindeki yumuşak dokudur. Bu dokunun zamanla erimesi, zayıflaması ve belirsizleşmesi elmacık bölgesini estetik çizgiden uzaklaştırır. Bazı kişilerde de elmacık bölgesi doğuştan belirsiz ya da zayıf kalmıştır. Elmacık estetiği günübirlik bir cerrahi uygulamayla elmacık bölgesine silikon yerleştirilerek gerçekleştirilir. Alt göz kapağında deformasyon varsa, alt göz kapağı ameliyatıyla birlikte gerçekleştirilerek daha etkili sonuçlar elde edilir. Yüzle uyumlu estetik ölçülere kavuşan şakak bölgesi güçlü bir yüz ifadesinin kilit noktasıdır.

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.