Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

göz kapağı estetiği fiyatlarıGöz kapaklarındaki bozulmalar son yıllarda kadınlarda ve erkeklerde giderek artan estetik sorunlar haline geldi. Genellikle orta ve üst yaş gurubu kadınlarda ortaya çıkan göz kapağı estetiği sorunları 30’lu yaşlardaki kadınları da olumsuz etkilemeye başladı. Bunun nedenini modern yaşamın beraberinde getirdiği stres ve buna bağlı antidepresan ilaç kullanımı, düzensiz uyku alışkanlığı ve en önemlisi de genetik yatkınlık oluşturmaktadır. 

Göz kapağı estetiği günümüzde ciddi bir uzmanlık alanı haline geldi. Kişiyi yorgun, üzgün, bakışlardaki canlılığını kaybetmiş ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren üst ve alt göz kapağındaki düşme, sarkma, gevşeme, yağlanma ve torbalanmanın tedavisi göz kapağı ameliyatıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Göz kapağı estetiği fiyatları internetten yayınlanmaz

Hastaların sıklıkla sorduğu sorulardan biri de göz kapağı ameliyatı fiyatlarıdır (ücretleri).  Göz kapağı ameliyatı fiyatlarıyla ilgili internette yapılan araştırmada net bilgiye ulaşmak mümkün değildir. Çünkü yasalar gereği bu ameliyatın ve diğer sağlık hizmetlerinin ücretleri internet ortamında ya da herhangi bir yazılı, sözlü ya da görüntülü yayında belirtilmesi yasaktır. Göz kapağı ameliyatını yapan estetik cerrahi uzmanından telefonla alınan bilgiler ise çok net olmayacaktır. Genel bir fiyat belirtilecektir. 

 

Göz kapağı estetiği fiyatlarını belirleyen 4 temel faktör

Hastaların göz kapağı estetiği fiyatlarını öğrenmesi için atılacak en doğru adım, estetik cerrahi uzmanıyla görüşerek, gözündeki deformasyonların tablosunun ortaya çıkarılmasını sağlamak ve fiyatları belirleyecek diğer faktörler hakkında birebir net bilgi almaktır. Ameliyat fiyatlarını belirleyen faktörle birlikte hastaya aktarılacak bilgiler genel olarak şunlardır:

•Hastanın gözündeki deformasyonların dağılımının, boyutlarının, üst ve alt göz kapaklarının bu şekil bozukluklarından ne kadar etkilendiğinin ortaya konularak, göz çevresinde göz kapaklarıyla olumsuz etkileşim içinde olan başka bölgelerin olup olmadığı bütün bu sorunlara yönelik operasyon yöntemlerinin tespiti

•Göz kapağı ameliyatı konusunda yeterince bilgi ve deneyime sahip estetik cerrahi uzmanı tercihi.

•Göz kapağı ameliyatının yapılacağı hastane seçimi ve uygulanacak anestezi türü

•Hastanın sigortalı olup olmama ve bu operasyonun sigorta kapsamında olup olmaması durumu

Göz kapağı estetiğinde yaygın olarak görülen şu şekil bozukluklarından sonra göz kapağı estetiği fiyatları sorusu hastanın günlük yaşamına dahil olmaktadır

•Üst göz kapağında sarkma, gevşeme, kat izinin oluşması

•Üst göz kapağında yağ kabarcıklarının oluşumu

•Alt göz kapağında derin çukurlar ve torbalanmaların oluşumu

•Alt göz kapağında sarı yağ birikintilerinin belirmesi

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.