Göz Estetiği

Göz Estetiği Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

Göz Estetiği

Göz EstetiğiGöz estetiği ya da göz çevresi estetiği günümüzde orta yaş kavramının ve hayat standartlarının yükselmesiyle birlikte giderek önem bir hale geldi. Göz estetiğini etkileyen faktörler vardır. Bunları bir binanın yapı taşları ya da katları olarak düşünebiliriz. Yüzün üst bölgesi, alt göz kapağı, gözün yapısı, üst göz kapağı, daha yukarıda kaşların şekli ve pozisyonu, en üstte ise şakak ve alın. Hepsi bu binayı oluşturan temel yapı katlarıdır.

Bir kattaki estetik sorun diğer katları da olumsuz etkilemektedir. Yani mizahi bir ifadeyle bu binadaki bütün komşular birbirlerinin estetik görünümüne muhtaçtır. Binanın her katında oluşacak estetik problemler hızlı ve kolay estetik cerrahi yöntemleriyle tedavi edilmektedir. Üst yüz germe, göz kapağı estetiği, badem göz estetiği, kaş kaldırma, şakak germe yöntemleri, göz estetiği için ayrı ayrı yapılabileceği gibi hastanın durumuna göre kombine olarak da yapılmaktadır. Böylece üzgün, yaşlı, yorgun bakışlar ve yüz ifadesi yerini genç, enerjik, mutlu, hayat dolu bir ifadeye bırakır. 

Devamını oku: Göz Estetiği

İdeal ve Güzel Göz Yapısının Tarifi

Göz Estetiği

Bilimsel Güzel Ölçüleri

Yüze yapılan bütün operasyonlar gözleri ve bakışları ortaya çıkarmak için yapılmaktadır. Yüzdeki ifadenin merkezinde bakışlar ve gözler vardır. Bütün bunlar göz çevresi ve göz yapısının, şeklinin önemini ortaya koymaktadır. Bilim, güzel gözleri şöyle tanımlar: Göz dış kenarı, iç kenara göre 4 derece daha yukarıda olmalıdır. Badem göz estetiğiyle göz yapısı, bilimsel ölçülere göre yeniden dizayn edilerek, genç ve etkileyici bir görünüme, canlı ve enerji dolu bakışların kaynağına dönüştürülmektedir.

Etkileyici göz yapısı için ihtiyaç duyulan faktörler

Etkileyici göz yapısı ve enerji dolu dinamik bakışlar, gergin şakak ve göz-yanak hattı, göz dış köşesinin ve kaşların bulunduğu konum, sıkı ve bozulmamış göz kapaklarına bağlıdır. Göz rengi tek başına yeterli değildir. Çekik ve iri gözü ifade eden badem göz tanımımız, kadının yüz ifadesini güçlendirir, genç ve dinamik bir görünüm katar. Badem göz yapısı, çoğunlukla renkli gözlerden daha etkileyici olmaktadır.  

Devamını oku: İdeal ve Güzel Göz Yapısının Tarifi

Badem Göz Estetiği

Badem Göz EstetiğiBADEM GÖZ ESTETİĞİ OPERASYON SÜRECİ

Badem göz estetiğine hastanın hazırlanması

Gözün yeni ölçülerinin belirlenmesi amacıyla hastanın göz fotoğraflarını dijital ortamda yeniden şekillendiriyoruz. Simülasyon çalışmasıyla hasta, operasyon sonrası göz yapılarının alacağı şekli görebiliyor.  

Badem göz estetiği operasyonu nasıl gerçekleştiriliyor?

Günübirlik mini bir cerrahi uygulamadır. Lokal anestezi altında 30 dakikada gerçekleştiriyoruz. Hasta uyanık bir şekilde gerektiğinde komutlara uyarak, operasyona katkı sağlıyor. Gözün dış köşesinde açılan mini bir kesiden, planlandığı şekilde gözün dış köşesi yukarı doğru çekiliyor. 14-14 milimetre olan göz açıklığı korunarak bu işlemi gerçekleştirmekteyiz. Saçtan daha ince özel iplerle 3-4 dikiş yaparak kesiyi kapatıyoruz. Operasyondan 3-4 gün sonra dikiş alınır ve özel bir teknik uygulandığı için ameliyat izi kesinlikle belli olmaz. 

Devamını oku: Badem Göz Estetiği

Göz Kaş Estetiği

Göz Kaş EstetiğiGÖZ KAŞ ESTETİĞİ (KAŞ KALDIRMA)

Gözün üst komşusu kaşların şekli ve pozisyonu yüz ifadesinin belirleyen önemli yapılardır. Göz estetiği nde kaşların pozisyonunun ve şeklinin estetik görünmesi olmazsa olmazlardandır. Mimiklerin, bakışların anlamını doğrudan etkiler. Kaş hareketleriyle yüzümüze yorgun, canlı, üzgün, mutlu ya da şaşkın ifadeler katarız. Hatta doğru ya da yalan söylendiğini kaşlara bakarak bile anlayabiliriz. 

Böylesine fonksiyonel özellikleri olan kaşlar, yer çekiminin etkisi ve ilerleyen yaşla birlikte mevcut pozisyonunu koruyamayıp aşağı düşmekte ve sarkık bir görünüm almaktadır. Gevşeyen dokusu nedeniyle aşağı doğru yığılan kaşlar, üst göz kapağını baskı yaparak, göz estetiğini ya da göz çevresi estetiğini olumsuz etkilemektedir. Yüze olduğundan daha yaşlı bir ifade katmaktadır. Kaşın düşmesine birtakım hastalıklar da yol açabilmektedir. Örneğin, yüzdeki tümörler, yüz felci kaş dokularında aşırı sarkıklara neden olup, göz üst kapağı üzerine yığılarak görüşü dahi etkileyebilmektedir. 

Devamını oku: Göz Kaş Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

göz kapağı estetiği fiyatlarıGöz kapaklarındaki bozulmalar son yıllarda kadınlarda ve erkeklerde giderek artan estetik sorunlar haline geldi. Genellikle orta ve üst yaş gurubu kadınlarda ortaya çıkan göz kapağı estetiği sorunları 30’lu yaşlardaki kadınları da olumsuz etkilemeye başladı. Bunun nedenini modern yaşamın beraberinde getirdiği stres ve buna bağlı antidepresan ilaç kullanımı, düzensiz uyku alışkanlığı ve en önemlisi de genetik yatkınlık oluşturmaktadır. 

Göz kapağı estetiği günümüzde ciddi bir uzmanlık alanı haline geldi. Kişiyi yorgun, üzgün, bakışlardaki canlılığını kaybetmiş ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren üst ve alt göz kapağındaki düşme, sarkma, gevşeme, yağlanma ve torbalanmanın tedavisi göz kapağı ameliyatıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Göz kapağı estetiği fiyatları internetten yayınlanmaz

Hastaların sıklıkla sorduğu sorulardan biri de göz kapağı ameliyatı fiyatlarıdır (ücretleri).  Göz kapağı ameliyatı fiyatlarıyla ilgili internette yapılan araştırmada net bilgiye ulaşmak mümkün değildir. Çünkü yasalar gereği bu ameliyatın ve diğer sağlık hizmetlerinin ücretleri internet ortamında ya da herhangi bir yazılı, sözlü ya da görüntülü yayında belirtilmesi yasaktır. Göz kapağı ameliyatını yapan estetik cerrahi uzmanından telefonla alınan bilgiler ise çok net olmayacaktır. Genel bir fiyat belirtilecektir. 

Devamını oku: Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz Kapağı Ameliyatı

göz kapağı ameliyatıGöz kapağı ameliyatı, üst ve alt göz kapaklarında oluşan her türlü şekil bozukluklarını tedavi etmek amacıyla uygulanmaktadır.  Üst göz kapağı ve alt göz kapağı şeklinde uygulanan cerrahi bir işlemdir. Göz kapağı ameliyatı ülkemizde en sık yapılan estetik operasyonlar içinde 4. sıradadır.  Üst ve alt göz kapağı estetiğinde bozulmalara yol açan birçok neden söz konusudur. Yaşlanma, kaşın göz üzerine yığılması, ailesel yatkınlık, düzensiz beslenme, düzensiz uyku alışkanlığı ve alkol, sigara ya da madde bağımlılığı, aşırı duygusal kişilik yapısı ve yer çekiminin etkisi bu nedenlerin en önemlileridir.   

Göz kapağı estetiğinde hekim seçimi

Göz kapağı ameliyatı, konusunda uzman estetik cerrahi doktoru tarafından yapılmalıdır. Hastanın dikkat etmesi gereken nokta, hekimin uzmanlık tecrübesidir.  Çünkü göz kapağı hassas bir operasyondur.  Estetik cerrahlar eğitim hayatı boyunca estetik nosyonuyla yetişen, mikrocerrahi dediğimiz çok ince çalışma prensiplerine sahip doktorlardır. Diğer branşlarda estetik nosyonu söz konusu değildir. Bu nedenle estetik cerrahlar, göz kapağı ameliyatını çok rahat bir şekilde gerçekleştirmektedirler. 

Devamını oku: Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Kaş Kaldırma Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Kal Kaldırma EstetiğiGöz estetiği, göz çevresini oluşturan farklı unsurların doğal uyumu ve ahengini içermektedir.  Göz estetiğini oluşturan temel aktörler, gözün yapısal durumu yani şekli, üst ve alt göz kapakları, kaşların şekli ve pozisyonu, elmacık bölgesi ve şakakların durumu.  Bütün bu unsurların birinde başlayan bozulma zamanla göz çevresindeki diğer bölgeleri de olumsuz etkilemektedir. 

Göz estetiği birçok nedene bağlı olarak bozulmaktadır. Kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun bir yüz ifadesine büründüren bu deformasyonların nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

•Genetik yatkınlık

•Yaşlanma

•Sigara, alkol kullanımı, uyku düzensizliği gibi çevresel faktörler

•Göz çevresini olumsuz etkileyen birtakım kazalar

•Doğuştan gelen nedenler

•Aşırı duygusal kişiliğe sahip olmak, sık ağlama

•Yer çekimi

Göz çevresinde oluşan ve göz estetiğinin bozulmasına neden olan bölgelerdeki deformasyonların tedavileri cerrahi işlemlerle etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu cerrahi işlemler şunlardır:

Göz kapağı estetiği 

Göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapağındaki bozulmaları ortadan kaldırmak amacıyla yapılmaktadır. Yetişkinlerde olduğu gibi doğuştan oluşmuşsa bebek ve çocuklarda da yapılabilen günübirlik cerrahi bir işlemdir. Sonuçları oldukça etkileyici bir gençleştirme operasyonudur. Alt ve üst göz kapaklarında sarkmaya neden olan yağ, deri ve kas dokusu alınarak göz kapakları estetik ve doğal ölçülerine getirilir. Her işlem ayrı ayrı 40’ar dakika sürer. Göz kapağı estetiğiyle yaşlı ve yorgun göz algısı ortadan kaldırılır. Hasta, gergin, toparlanmış üst göz kapağı ve torbalardan arındırılmış gergin göz altı bölgesine kavuşur. 

Kaş kaldırma estetiği 

Duygularımızı kaş hareketlerimizle yoğun bir şekilde ifade ederiz. Kaşın şekli ve pozisyonunun göz şekli ve pozisyonuyla uyum içinde olması estetik açıdan çok önemlidir. Yapısal ve yaşlanmayla birlikte kaşın şeklinin ve konumunun değişerek gözün üzerine yığılması, üst göz kapağı deformasyonlarına da yol açmaktadır. Kaş, güçlü ya da zayıf bir yüz ifadesi oluşumunda etkili bir göz çevresi bölgesidir. İç tarafı burnun üst yan kısmında başlayan ortası hafif kalkık, dış tarafı biraz yukarı doğru konumlanmış bir kaş yapısı enerji dolu ve genç bir yüz izlenimi sağlamaktadır. Kaş kaldırma estetiği  askılama, endoskopik kaş kaldırma, germe şeklindeki cerrahi yöntemler ve botoks uygulamasıyla gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında kolayca yapılabilen bir işlemdir.

Devamını oku: Göz Kapağı Estetiği Kaş Kaldırma Estetiği

Lazerle Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatına Estetik Çözüm

Lazer ile göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile estetik çözüm nasıl veya nerede yapılırdan çok hangi doktor yapmalı belki de en çok sorulması gereken soru olabilir. Estetik International ile yaptığımız görüşme de göz kapağı estetiği nedir, nasıl yapılmalıdır, lazerle mi yoksa klasik yöntemler mi sorularına yanıtlar aldık ve bu makale de sizlerle paylaşmak istedik.

Göz Kapağı Estetiği bireyin kendine güveninden sosyal hayatına yansımasına kadar oldukça geniş yelpazede karşılık bulabiliyor. Öyle ki kişinin bazı durumlar da öz güvenine olumsuz yansımalar iş hayatını dahi etkileyebiliyor.

göz kapağı düşüklüğü ameliyatı öncesi sonrası

Göz Kapağı Estetiğinde lazer kullanımı ile klasik ameliyatlar da yaşanan bir çok sorunun ötesine geçebilme şansının olması son dönemlerde oldukça tercih edilen yöntemler arasına girmiş durumda.

Alınan sonuçların da gösterdiği gibi bu yöndeki taleplerin artması bize bu yöntemin başarısını da gösteriyor desek sanırım yanılmış olmayız.

Devamını oku: Lazerle Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatına Estetik Çözüm

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.