Badem Göz Estetiği

Badem Göz EstetiğiBADEM GÖZ ESTETİĞİ OPERASYON SÜRECİ

Badem göz estetiğine hastanın hazırlanması

Gözün yeni ölçülerinin belirlenmesi amacıyla hastanın göz fotoğraflarını dijital ortamda yeniden şekillendiriyoruz. Simülasyon çalışmasıyla hasta, operasyon sonrası göz yapılarının alacağı şekli görebiliyor.  

Badem göz estetiği operasyonu nasıl gerçekleştiriliyor?

Günübirlik mini bir cerrahi uygulamadır. Lokal anestezi altında 30 dakikada gerçekleştiriyoruz. Hasta uyanık bir şekilde gerektiğinde komutlara uyarak, operasyona katkı sağlıyor. Gözün dış köşesinde açılan mini bir kesiden, planlandığı şekilde gözün dış köşesi yukarı doğru çekiliyor. 14-14 milimetre olan göz açıklığı korunarak bu işlemi gerçekleştirmekteyiz. Saçtan daha ince özel iplerle 3-4 dikiş yaparak kesiyi kapatıyoruz. Operasyondan 3-4 gün sonra dikiş alınır ve özel bir teknik uygulandığı için ameliyat izi kesinlikle belli olmaz. 

 

Operasyon sonrası iyileşme süreci

Badem göz estetiğinden sonraki birkaç saatlik gözlemin ardından hasta taburcu olur. 

İşlem bölgesinde herhangi bir bandaj yoktur. İnce bir strip yapıştırılır. 

Operasyon günü hastanın araba kullanmaması gerekmektedir. 

2. günden itibaren yüz yıkanabilir. Makyaj yapılabilir. 

Sigara kullanan hastaların gözlerinde 3 gün ya da daha fazla bir süre kırmızılık olur, sonrasında geçer. 

Operasyondan iki gün sonra göz çevresine hafif bir fondöten sürerek sosyal yaşama, iş hayatına dönülebilir. 

BADEM GÖZ ESTETİĞİYLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Soru: Görme üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi var mı? 

Cevap: Badem göz estetiği, görme ve göz sağlığı üzerinde herhangi bir risk yaratmıyor. Kırma kusurlarından kaynaklı göz çevresindeki ağırlaşmaları azaltan bir rolü vardır. Gözlerinde kırma kusuru olan hastalar, bu sorunu tedavi ettirdikten sonra badem göz estetiği olabilmektedirler. 

Soru: Badem göz estetiğini engelleyen hastalıklar var mı? 

Cevap: Hastanın üst göz kapağında fazlalık ve sarkma varsa, önce buraya müdahale edip düzeltiyoruz. Sonra badem göz estetiğine geçiyoruz. Badem göz estetiği son derece pratik bir işlem olduğu için göz çevresindeki diğer ameliyatlarla da kombine olarak yapılabiliyor. 

Soru: Hangi yaş grubundaki kadınlar badem göz estetiği yaptırabilirler?

Cevap: Badem göz estetiğini 25 ile 45 yaş aralığındaki kadınlar rahatlıkla yaptırabilirler. 

Soru: Badem göz estetiği kadının yüz ifadesini bozar mı?

Cevap: Badem göz estetiği kadının yüz ifadesini olumsuz olarak etkilemez, aksine yeniden şekillendirilerek ortaya çıkarılan çekik, badem göz yapısı yüz ifadesini gençleştirmektedir. Bu işlemi, yüzdeki olumsuz, üzgün, yorgun, yaşlı, enerjisi kaybolmuş ifadeyi düzeltmek amacıyla gerçekleştiriyoruz. 

Soru: Badem göz estetiği kişinin hayatında ne gibi değişiklikler yapar?

Cevap: Gözlerdeki negatif bakışların düzeltilmesi, iletişimde ve sosyal çevrede, ikili ilişkilerde büyük avantajları da beraberinde getirmektedir. Gözleri badem göz yapısına kavuşan kişinin yüzünde canlı bir ruh halinin ifadesi belirir. Bakışlar, genç, etkileyici ve dinamiktir. 

Soru: Hastalar, bu estetik uygulamayı gizleme gereksinimi duyar mı? 

Cevap: Kadınlar genellikle yaptırdıkları estetik operasyonları saklamaya çalışırlar. Badem göz estetiğinin etkili sonuçları, kadınları bu endişeden uzak tutmaktadır. Çünkü yüzün ve gözün doğal görüntüsünü bozmayan, estetik işlem izi belli olmayan bir uygulamadır. 

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.