Bilinmeyen Yönleri İle Burun Estetiği Gerçekleri

Burun Estetiği ile ilgili o kadar çok makale var ki ilk bakışta neredeyse söylenmesi gereken her sözün söylendiğini düşünüyor insan. Bir çok kişinin halen kendini ayna da gördüğünde ya da bir selfi çekildiğindeki görünüşünden memnun olmuyor. Kimi zaman eğri olduğunu düşünüyor bazen de büyük olduğunu.

Burun Estetiği Sonrası

Elbette bu çoğu zaman düşünce çoğu zaman da bir gerçek oluyor. Yani anlatmak istediğim zaman, zaman kişilerin takıntı yapabildikleridir. Her ne olursa olsun oldukça fazla aranan ve hakkında bilgi talep oluşan ülkemizde de en çok uygulanan estetik cerrahi operasyonların başında gelen bir konudur Burun Estetiği.

Her konu da olduğu gibi aşamaları ve her iki cins ile ilgili belirleyici özellikleri de vardır. Bunlara ayrı, ayrı değinmek daha faydalı olur diye düşünüyorum.

İlk Olarak Burun Estetiği Öncesini Ele Alalım 

Hastaların bu konuda kesin karar alma ve ilk muayene zamanlarına denk gelen bir süreçtir. Bir çok hastanın doktorlara sipariş ile gitmesi alışılmış bir durum ki bu durumdan doktorlar oldukça şikayetçidir. Belki de şimdi diyorsunuz ki sipariş derken de ne demek istedin? Aslında tam da demek istediğimi istedim! Bir çok hasta Doktoruna elinde bir fotoğraf ya da ezbere bilinen ünlülerin isimleri ile giderek bunun gibi olsun demesi maalesef alışılmış bir durum. Lakin bunun olması neredeyse imkansız. İmkansız diyorum çünkü bire bir aynı olması olasılığı buna çok ama çok yakın.  

Her insanın doğal bir yapısı olduğu gibi kemik ve yüz hatları da belirli oranlara müsade eder. Her insanın deri, kas ve kemik iyileşme süreci farklılık gösterir milimetrik bu oranları tutturmak diyelim ki mümkün oldu olmaz ya biz olduğunu var sayalım, bu defa sizin yüzünüz ve vücudunuz ile uyumlu olması yani klasik altın oran dediğimiz evren de algıladığımız ve alışık olduğumuz daima her canlı ve görsel de o uyumu aradığımız altın oran durumunu sağlamak mümkün olmayabilir. İşte böyle bir durumda kesinlikle en çok dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunur.

Size Özel Burun Estetiği İçin Kendinizi Tecrübeli Doktorlara Teslim Edin

Bu hususlardan en önemlisi Doktorunuzun ilk muayenesi ve size söylediklerinin dikkate alınmasıdır. Bir çok farklı görüş olabilir bu görüşlere sizin ki de dahil olduğu gibi onlarca doktora gittiğiniz de bu görüşler doktor sayısı kadar da farklı olabilir. Bu tür durumlardan kaçınmak için tecrübe yani doktorun başarılı ameliyat sayısı çok önemlidir. Böyle bir tecrübeye saygı duymak illa da benim istediğim gibi olsun dememek çok daha doğru bir karar olabilir.

 Size Özel Burun Estetiği

Böylece her gün aynalara bakarak karamsarca kendinizi çaresiz hissetmemeniz için doğru doktorlar ile yola çıkmanız çok önemli. Bu aşama da doktor seçimi için tecrübe kıstas alınabilir. Yıllar içerisinde biriken bilgi birikim ve tecrübe ile sizin için en iyisine karar vermeniz için belki de en doğru seçim etkeni bu olabilir.

Kadınlarda burun estetiği daha çok gibi görülebilir

Çok daha seçici ve dış görüntülerine olan düşkünlükleri ile kadınlar burun estetiği konusunda başı çekiyor ülkemiz dünya çapında estetik cerrahlara sahip ve bu cerrahlar Dünyanın hemen her ülkesinden hastayı kabul ediyor ameliyat ediyor ve muazam işler çıkartıyorlar. Özellikle İstanbul Plastik ve Estetik Cerrahi konusunda neredeyse bir merkez olma yolunda oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Avrupanın en çok tercih edilen şehri oldu desek belki de abartmış olmayız.

Erkekler de ise Burun Estetiği Hiçte Azımsanmayacak Oranda

Kadınlar kadar olmasa da erkekler de artık dış görüntülerine fazlaca dikkat etmeye başlamışlardır. Kellikten şikayet eden saç ektirmekte burnundan memnun olmayan burun estetiği yaptırmakta ve daha sert görünüm için yüz ve çene estetiği gibi bir çok konu da estetik operasyonlar geçirmektedirler. Hiç olmasa bir çok erkek botoksu tercih ediyor ve kırışıklıklar ile savaşıyor.

Erkeklerde Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Sonrasında Bazen Memnun Olmayanlar da Olabiliyor

Bu tür durumlar da revizyon ameliyatları yapılıyor elbette ilk ameliyattan çok daha zorlu bir süreç bu yöntem. Çünkü çalışabilecek çok fazla alan bulunmuyor ufak bir organdır burun bu sebeple Doktorların hepsi ilk ameliyatta başarılı olmak ister. Bazen çok zor vakalar da bu işlem bir kaç defa da yapılabiliyor ama asla istenen bir durum değildir. Bazen de hastalar aşırı takıntılı olabiliyor ve asla memnun olmama gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Bu tür durumlar hasta kadar Doktorlar içinde istenmeyen bir durumdur. Bu tür istenmeyen durumlar için psikolojik destek almak asla yadırganacak bir durum değildir. Çünkü hasta o kadar uzun bir süre bu duruma kafasını takmıştır ki artık onun için bir takıntı olmuştur. Bu sebeple psikolojik destek alması en doğru durum olacaktır.

Kaynak: http://www.burunestetiği2016.web.tr/?p=3

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.