Burun Estetiği Fiyatları

burun estetiği fiyatlarıHastaların gerek internette, gerek çevresinde, gerekse doktor görüşmelerinde burun estetiğiyle ilgili en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi burun estetiği fiyatları dır. Bu operasyonun hastaya yansıyacak maliyeti, internet sitelerinde yasal olmaması nedeniyle yayınlanamamakta, hasta internetten bilgilendirilmemektedir. Yurt dışında ise her türlü estetik cerrahi işlemin maliyetlerine internet üzerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.  Bu işlemin ücretini belirleyecek pek çok faktör olduğunun altını çizmek gerekir. Ancak hastayı, ömür boyu mutlu edecek yeni ve doğal görünümlü bir buruna sahip olmak, ameliyat ücretinin her zaman önünde olmalıdır. 

Estetik burun ameliyat maliyetini belirleyen faktörler

Ameliyatın ücretini belirleyen faktörleri, kişinin sigortalı olup olmaması, sigortasının bu operasyonu karşılayıp karşılamaması, buruna yapılacak müdahale şekli, burun ameliyatının yapılacağı hastane seçimi, cerrahi ücreti, anestezi ücreti şeklinde özetleyebiliriz. Hastanın ameliyat olacağı hastane seçimi, maliyetleri artıran ya da azaltan önemli bir etkendir.  Hastanın anestezi almasını engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu yoksa, bu ameliyatın riskleri önleyici tedavi yöntemleriyle ortadan kaldırılmaktadır. Zor fakat riski kontrol altına alınan bu operasyon standartlara uygun ameliyathanesi olan her hastanede rahatlıkla yapılabilmektedir. İşlemin yapılacağı hastane seçimi sonuç itibariyle hastanın karar vereceği bir konudur. 

 

En doğru bilgilendirme muayene sonrasında gerçekleşir

Burun estetiği fiyatları cerraha göre de değişkenlik göstermektedir. İnternette olmayan burun estetiği fiyatlarını, telefonla almanın ne kadar sağlıklı olacağı da açıklanmaya muhtaç ayrı bir konuyu teşkil eder. Estetik cerrahınız burnunuzu görmeden en fazla genel maliyetler konusunda hastaları telefonda bilgilendirebilir. Bu da hastanın durumuyla örtüşmeyebilir. Burun ameliyatıyla ilgili en net ve doğru maliyete, ancak doktor görüşmesi ve muayenesiyle ulaşmak mümkündür.  Doktor açısından meslek etiği anlamında ve aynı zamanda hasta açısından da doğru olan budur. Hasta, bu görüşmede burnuyla ilgili şikâyetlerinden, nasıl bir burun istediğinden bahsederken hekim tarafından da detaylı bir burun muayenesi gerçekleştirilmiş olur. Hasta, ameliyatın yapılacağı hastane seçimi konusunda bilgilendirilir ve karar vermesine yardımcı olunur. Ameliyathane giderleriyle ilgili ücretlendirmeler ve diğer ücretler konusunda bilgilendirilerek toplam ücret konusunda hasta aydınlatılır. 

Cerrahi hizmet bedeli 

Estetik cerrahların cerrahi ücretleri değişir mi sorusunun yanıtını evet olarak verebiliriz. Estetik cerrahın hizmet bedeli ücretini, cerrahın uzmanlık alanı, eğitimi, akademik çalışmaları, burun estetiğiyle ilgili tecrübesi belirler. Burun ameliyatı Türkiye’de estetik ameliyatlar içinde en sık yaptırılan cerrahi işlemdir. Burun, kemik, kıkırdak, kas, yağ, bağ dokusu gibi birçok farklı yapının bir araya geldiği kompleks bir organ olduğu için en zor estetik cerrahi işlem olma özelliğini taşıyor. Estetik cerrahi uzmanı hekimler, sıklıkla yapılan burun ameliyatlarında edindikleri tecrübeleri hastanın yüzünü güldürecek sonuçlara dönüştürmektedir. Doğal ve yüzle uyumlu yeni burun tasarımlarıyla hastalarından tam not alan hekimlerin vereceği fiyatlar da değişkenlik gösterecektir.  

Estetik cerrahınızı iyi tanıyın

Estetik burun ameliyatı olmak isteyen hastaların unutmaması gereken bir konu ise estetik cerrah seçimidir. Belirlediği estetik cerrahi uzmanının daha önce yaptığı burun ameliyatı sonuçlarını görmesinde büyük fayda vardır. Hastalar artık doğal, ameliyat olduğu belli olmayan bir buruna sahip olmak istiyorlar. Günümüzde elde edilen sonuçlar da genellikle bu yöndedir. Herkesin yüz yapısı farklıdır. Gözlerin, elmacık kemiklerinin, dudakların, çenenin, yüz şeklinin burun ile yaptığı açı farklıdır. Bu açıları estetik ölçülere getirmek, bakışları ortaya çıkarmak, yüz ifadesini daha da güçlendirip, enerjik bir izlenim vermek için bu açılar estetik ölçülere getirilmektedir. Böylece kişinin yüzüne özel tasarlanmış, doğal görünüme sahip bir burun elde  edilmektedir. 

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/ 

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.